Gaszenie pożarów w pomieszczeniach a NOVEC-1230

Gaszenie pożarów w pomieszczeniach, w których doszło do wybuchu nie jest prostym zadaniem, szczególnie, jeśli nie ma w nich odpowiednich zabezpieczeń a zwykła gaśnica nie daje rady. Co więcej gaśnica sprawdza się w przypadku niewielkich pożarów, natomiast w sytuacjach trudniejszych obsługa takiego sprzętu gaśniczego może zakończyć się niepowodzeniem. Najlepszym rodzajem zabezpieczenia są systemy przeciwpożarowe stosowane od lat w budynkach, które są wypełniane gazami i cieczami mającymi za zadanie poradzić sobie błyskawicznie z zagrożeniem. Do takich systemów można przede wszystkim zaliczyć system NOVEC – 1230, który wykorzystywany jest do gaszenia pożarów klasy A i B.

 

Gaszenie pożarów w pomieszczeniach nie musi być trudne, stresujące, szkodliwe dla osób przebywających w budynku. Tym bardziej, że na rynku mamy coraz nowocześniejsze systemy przeciwpożarowe reagujące automatycznie na zagrożenie, eliminujące pożar dzięki specjalnie opracowanym mieszankom, w tym gazom oraz cieczom. Bardzo popularny w ostatnim czasie stał się system przeciwpożarowy NOVEC-1230 http://dekk.pl/jak-poprawnie-zabezpieczyc-serwerownie.html, który zyskał popularność dzięki temu, że nie używa piany, wody ani proszku, jaki mógłby negatywnie wpłynąć na zasób znajdujący się we wnętrzach budynków. Dzięki takiemu systemowi chroniony jest dobytek prze pożarem, jak również przed uszkodzeniem ze strony systemów gaśniczych. Takie rozwiązanie z pewnością cieszy właścicieli serwerowni, pomieszczeń, w których znajdują się bardzo drogie urządzenia elektryczne, a nawet dane cyfrowe i dokumenty w wersji papierowej.

 

Czy system NOVEC-1230, to duża konkurencja dla tradycyjnych systemów gaśniczych?

Z pewnością nowoczesny system NOVEC-1230 to spora konkurencja dla dotąd stosowanych systemów gaśniczych, które choć reagowały doskonale na pożar, to jednak prowadziły jednocześnie do zniszczeń mienia, które nie było odporne na wilgoć. Dlatego też taki system powinien się na stałe wpisać w oferty firm, które montują na zlecenie systemy przeciwpożarowe na rynku. Ponieważ wspomniany sposób jest również bezpieczniejszy dla osób przebywających w budynku, niż system wypełniony dwutlenkiem węgla, który w odpowiednim stężeniu mógłby wpłynąć negatywnie na zdrowie i życie ludzkie.

 

Gdzie najczęściej stosowany jest system NOVEC-1230?

System NOVEC-1230 stosowany jest najczęściej w miejscach, w których przebywają ludzie. Na ogół sprawdza się w miejscach publicznych, w tym w szpitalach, poradniach, urzędach, bankach, instytucjach, organizacjach, bibliotekach i muzeach. Jest to system dedykowany tego typu placówkom, ponieważ jest w pełni kontrolowany i nie szkodzi środowisku naturalnemu. Co więcej ciecz stosowana w systemie gaśniczym nie przewodzi prądu, co jest atutem w miejscach, gdzie znajdują się aparatury, komputery, serwerownie, innego typu urządzenia podpięte pod prąd.